Informacija

Pradedančiųjų žaliavos ruošėjų dažniausiai daromos klaidos:

  • Žaliava užteršta žemėmis, šaknimis, metalo ir kitomis šiukšlėmis;
  • Žaliava susandėliuota sunkiajai technikai neprivažiuojamose vietose.

Norime palengvinti Jums darbą, todėl pateikiame informaciją, kaip teisingai paruošti žaliavą, tinkamą biokurui gamybai.

Biokuro žaliavos ruošimas

Valant apleistas žemes, kanalus, pamiškes, labai svarbu dėmesį atkreipti į tai, kaip kirtimo darbų metu sukraunama į krūvas sukirsta žaliava kirtavietėje. Svarbu, kad krūmai, medžiai, šakos būtų suguldyti storais galais į vieną pusę.

Tai ypač aktualu, kai žaliava išgabenama iš kirtaviečių į sandėliavimo vietas, kur sekančiai vykdomi smulkinimo darbai.

Teisingai kirtavietėje sukrauta į krūvas žaliava palengvina išvežimo į sandėliavimo vietą darbus ir padeda išvengti šiukšlių patekimo.

Biokuro žaliavos traukimas turėtų būti atliekamas panaudojant specializuotą techniką, t.y.  techniką, skirtą medienos išvežimui iš miškų, rekomenduojama tokiu atveju naudoti griebtuvus skirtus biokurui. Tai padeda išvengti žemių ir šiukšlių patekimo į biokurą.

Dažna ūkininkų daroma klaida, kai teleskopiniu krautuvu biokuro žaliava kraunama į traktoriaus priekabą, bei išvežama į sandėliavimo aikšteles. Dirbant su tam nepritaikyta technika, neišvengiama žemių priemaišų, akmenų, metalo šiukšlių patekimo į biokuro sandėlį. Biokuro žaliavos sandėlys tampa netinkamas smulkinimui ir realizavimui, ko pasekoje patys ūkininkai patiria papildomas išlaidas šių sandėlių utilizavimui.

Biokuro žaliavos sandėliavimo vietos parinkimas

Smulkinant ir pervežant biokuro skiedrą, naudojama specializuota sunkiasvorė technika. Todėl norint realizuoti biokuro žaliavą labai svarbu tinkama sandėliavimui parinkta vieta.

Tinkamiausia vieta biokuro žaliavos sandėliavimui yra šalia lengvai privažiuojamų vietų (šalia prižiūrimų kelių, žvyrkelių ar vietų, turinčių kietą pagrindą).

Taip pat būtina atkreipti dėmesį, kad būtų užtektinai vietos apsisukti didelio gabarito transporto priemonėms, bei pakankamai vietos medienos smulkintuvui bei vilkikui sustoti vienam šalia kito   (~ 6 m).

Susandėliavus biokuro žaliavą sunkiai privažiuojamose vietose (lauko keliukai, dirbami laukai, neprivažiuojamos miško kirtavietės ir t.t.), sumažėja galimybė pelningai realizuoti Jūsų sukauptą biokuro žaliavą, kadangi smulkinimo darbus tokiose  vietose įtakoja oro sąlygos.

Jeigu Jums reikalinga detalesnė informacija, kaip teisingai paruošti žaliavą biokurui, parinkti tinkama sandėliavimui vieta, bei gauti iš to kuo didesnę naudą, susisiekite su mumis konsultacijai. Suteiksime Jums visą rūpima informaciją, kuri Jums padės dirbti pelningai.

Skambinkite arba rašykite mums

Atsakysime į visus Jums kilusius klausimus

+370 61475086