KAIP TEISINGAI PARUOŠTI ŽALIAVĄ TINKAMĄ BIOKURO GAMINIMUI?

Pradedantieji žaliavos ruošėjai dažnai daro klaidas, kurių dėka žaliava gali tapti netinkama biokuro gamybai. Šiame straipsnyje rasite visą pagrindinę informaciją, kaip to išvengti.

BIOKURO PARUOŠIMAS

3/22/20232 min read

  • Žaliava užteršta žemėmis, šaknimis, metalo ir kitomis šiukšlėmis;

  • Žaliava susandeliuojama sunkiai technikai nepravažiuojamose vietose.

PRADEDANČIŲJŲ ŽALIAVOS RUOŠĖJŲ DAŽNIAUSIAI DAROMOS KLAIDOS:

Norime palengvinti Jums darbą, todėl pateikiame informaciją, kaip teisingai paruošti žaliavą, tinkamą biokurui gamybai.

BIOKURO ŽALIAVOS RUOŠIMAS

Valant apleistas žemes, kanalus, pamiškes, labai svarbu dėmesį atkreipti į tai, kaip kirtimo darbų metu sukraunama į krūvas sukirsta žaliava kirtavietėje. Svarbu, kad krūmai, medžiai, šakos būtų suguldyti storais galais į vieną pusę. Tai ypač aktualu, kai žaliava išgabenama iš kirtaviečių į sandėliavimo vietas, kur vėliau vykdomi smulkinimo darbai.

Teisingai kirtavietėje sukrauta žaliava į krūvas palengvina išvežimo į sandėliavimo vietą darbus ir padeda išvengti šiukšlių pačioje krūvoje.

Biokuro žaliavos traukimas turėtų būti atliekamas panaudojant specializuotą techniką, t.y. techniką, skirtą medienos išvežimui iš miškų, tokiu atveju rekomenduojama naudoti griebtuvus skirtus biokurui. Tai padeda išvengti žemių ir šiukšlių patekimo į biokuro žaliavą.

Dažnai ūkininkų daroma klaida: teleskopiniu krautuvu biokuro žaliava kraunama į traktoriaus priekabą, bei išvežama į sandėliavimo aikšteles. Dirbant su tam nepritaikyta technika, neišvengiama žemių priemaišų, akmenų, metalo šiukšlių patekimo į biokuro sandėlį. Biokuro žaliavos sandėlys tampa netinkamas smulkinimui ir realizavimui, ko pasekoje patys ūkininkai patiria papildomas išlaidas šių sandėlių utilizavimui.

BIOKURO ŽALIAVOS SANDĖLIAVIMO VIETOS PASIRINKIMAS

Smulkinant ir pervežant biokuro skiedrą, naudojama specializuota sunkiasvorė technika. Todėl norint realizuoti biokuro žaliavą labai svarbu tinkama sandėliavimui parinkta vieta:

  • Tinkamiausia vieta biokuro žaliavos sandėliavimui yra šalia lengvai privažiuojamų vietų (šalia prižiūrimų kelių, žvyrkelių ar vietų, turinčių kietą pagrindą);

  • Būtina atkreipti dėmesį, kad būtų užtektinai vietos apsisukti didelio gabarito transporto priemonėms, bei pakankamai vietos medienos smulkintuvui bei vilkikui sustoti vienam šalia kito (~ 6 m);

  • Susandėliavus biokuro žaliavą sunkiai privažiuojamose vietose (lauko keliukai, dirbami laukai, neprivažiuojamos miško kirtavietės ir t.t.), sumažėja galimybė pelningai realizuoti Jūsų sukauptą biokuro žaliavą, kadangi smulkinimo darbus tokiose vietose įtakoja oro sąlygos.

Jeigu Jums reikalinga detalesnė informacija, kaip teisingai paruošti žaliavą biokurui, parinkti tinkamą sandėliavimui vieta, bei gauti iš to kuo didesnę naudą, susisiekite su mumis konsultacijai. Suteiksime visą rūpima informaciją, kuri Jums padės dirbti pelningai.

Biokuro žaliavos pirkimas/pardavimas:

Vaidotas Tamošaitis, direktorius

Tel. nr.: +370 614 75 086

El. p.: uab.alinava@gmail.com

KONTAKTAI

Miškų supirkimas:

Vitalijus Trakšelis, miškininkystės projektų vadovas

Tel. nr.: +370 610 30 722

El. p.: vitalijus@alinava.lt

Reklama:

Gerda Jakutytė, rinkodaros projektų vadovė

Tel. nr.: +370 647 47 433

El. p.: gerda@alinava.lt

Biokuro žaliavos pirkimas/pardavimas:

Vaidotas Tamošaitis, direktorius

Tel. nr.: +370 614 75 086

El. p.: uab.alinava@gmail.com

KONTAKTAI

Miškų supirkimas:

Vitalijus Trakšelis, miškininkystės projektų vadovas

Tel. nr.: +370 610 30 722

El. p.: vitalijus@alinava.lt

Reklama:

Gerda Jakutytė, rinkodaros projektų vadovė

Tel. nr.: +370 647 47 433

El. p.: gerda@alinava.lt